Aktuality

Reportáž - Modrá vlajka Máchova jezera

2022-09-07, Jakub Čeřovský

O minulém víkendu se na Máchově jezeře uskutečnila regata s názvem Modrá vlajka Máchova jezera tradičně pořádaná JMJ Staré Splavy. Závod byl vypsán hned pro tři třídy a kromě osmi Stárů se na start postavilo také šest Evrop a pět pirátů. Předpověď na sobotu slibovala relativně slušné větrné podmínky a slunečno. Neděle z hlediska větru nevěstila nic dobrého.


Memoriál Oldy Vintišky

2022-08-10, M. Vacula, V. Hendrych

O prvním víkendu v měsíci srpnu, se konal již jedenáctý ročník závodu mem. Oldy Vintišky. Do závodu se přihlásilo deset posádek, na které čekalo příznivé jachtařské počasí, zvláště v sobotu, kde předpověď slibovala 5 m/s až 8 m/s silný vítr.


Bacardi Cup 2022 - reportáž ze závodu

2022-07-19, Václav Cintl

V polovině července se na Mácháči uskutečnil třetí ročník, a jak na zahájení zmínil prezident ALT Star, může se již používat přívlastek tradiční, tedy tradičního závodu Bacardi Cup (s podtitulem Mistrovství české flotily). Větrná předpověď slibovala velmi dobré (možná až moc) jachtařské podmínky a s ní se vkrádaly na mysl černé myšlenky o zlomených stěžních. Každopádně do závodu se přihlásilo 8 statečných posádek připravených se porvat s přírodními živly na vodě a i večer s nesmlouvavým barmanem, mistrem to míchaných Bacardi drinků, a to včetně jedné zbrusu nové posádky ze Znojma.


Reportáž - Mácha Star Cup

2022-07-11, Jakub Čeřovský

O minulém víkendu se na Máchově jezeře uskutečnila tradiční regata s názvem Mácha Star Cup pod taktovkou pořádajícího oddílu JMJ Staré Splavy. Předpověď již od začátku týdne slibovala dostatek větru a na tuto roční dobu nezvykle chladné počasí. V sobotu se nakonec do závodu přihlásilo pouze pět posádek. Nižší účast v tomto závodě byla zřejmě dána velice intenzivním červnovým programem, kdy na Lipně proběhlo MČR a Mistrovství 17. distriktu ve třídě Star a také reprezentační pauzou bratrského dua Jirky a Davida Fetterlů, kteří v ten samý termín reprezentovali na ME v Dánsku.


Copyright © 2012 - 2024 www.czech-starclass.cz

All rights reserved. Powered by exnet.cz,

App version: 1.0.2