Memoríál Ing. Böhma - reportáž

2021-05-31 by Kamil Záluský

Konečně po dlouhé době jsme si zase mohli společně zazávodit. K prvnímu letošnímu závodu se přihlásilo 6 Stárů. V sobotu ráno slunce svítilo, ale bylo celkem chladno vršek Bornýho byl zahalen v mracích, předpověď byla, že bude foukat 6-8 m/s což slibovalo pěkný poježdění.

Start první rozjížďky byl za pěkného poryvového větru. Systémem start - cíl projel cílem jako první Jakub Václavík s Michalem Maierem, druzí Bobík s Krakenem, třetí Jonáš s Kubou, čtvrtí Komár s Petrem a nepopulárního „čulibrka“ ulovili David s Jirkou.

Druhá rozjížďka měla stejného lídra, první Jakub s Michalem, dvojku pěknou jizdou vyválčil Jonáš a Kuba, třetí Bobík s Krakenem kterým se záhadným způsobem rozvázali otěže, Jirka s Davidem se prohodili a vyválčili čtyřku a „čulibrka“ si střihli Komár s Petrem.

Třetí rozjížďka první Jakub s Michalem, druzí Bobík s Krakenem , třetí po velmi pěkném boji Komár s Petrem, čtvrtí Jonáš s Jakubem a „čulibrka“ po výměně opět ulovili David s Jirkou. Jelikož ještě pořád pěkně foukalo dali jsme ještě jednu rundu.

Čtvrtou rozjížďku opět vyhráli Jakub s Michalem, druzí Komár s Petrem, třetí po opětovné změně Jirka s Davidem, čtvrtí Jonáš s Jakubem a „čulibrka“ urval Bobík s Krakenem, kteří se zakecali a úplně zapomněli na startovní proceduru, takže startovali se značným zpožděním, které už nedohnali.

Po pěkných čtyřech rundách jsme přijeli do přístavu, kde jsme uklidili lodě a po převlečení jsme vyrazili na Bobíkovu hostinu. Jako předkrm byli výborné makrely, pak následovalo nekonečné množství stejků a o sladkou tečku se postarala opět sestra Pepči.

Pátou rozjížďku, Jonáš s Kubou byli na schodu s Komárem a Petrem a David s Jirkou měli šanci zabojovat o trojku, tudíž mohl článek psát kdokoliv. 

Nakonec to cele rozhodla ta poslední runda. Vyhrál Jakub s Michalem, druzí Bobík s Krakenem, trětí Komár s Petrem, Jirka s Davidem zabrali a dojeli čtvrtí, „čulibrka“ ulovil Jonáš s Jakubem.

Konečné pořadí:

  1. Jakub - Michal
  2. Bobík - Kraken
  3. Komár - Petr

Celkové výsledky


Copyright © 2012 - 2023 www.czech-starclass.cz

All rights reserved. Powered by exnet.cz,

App version: 1.0.2